Zajímavosti

Muzikálové novinky pro rok 2014

3. května 2014 v 11:37 | Ter.
Letos nás čekají skvělé muzikály, které bude stát za to vidět :) A o co se jedná? :)

V první řadě je to FANTOM OPERY, má srdcovka, oblíbený film, zpracovaný ve formě muzikálu pro české publikum. Světová premiéra muzikálu proběhla 27. září 1986 v Her Majesty's Theatre v Londýně, kde se uvádí dodnes. Jedná se o druhý nejdéle uváděný muzikál na světě, hned po světové jedničce Bídníci. Navštívit ho můžeme v pražské aréně GOJA. Muzikál u nás odstartuje 11. září 2014 a podle současných informací potrvá do prosince téhož roku. Některá představení už jsou vyprodaná dávno dopředu. Lístky najdete zde.

Dále se také jedná o ANTOINETTA, KRÁLOVNA FRANCIE v čele s Monikou Absolonovou. Můžeme jej navštívit v divadle HIBERNIA. Premiéra již proběhla vcelku nedávno. Vstupenky můžete objednávat zde.

Další muzikál, na který se můžeme těšit na podzim je MAMMA MIA! V Kongresovém centru. Nejbližší termín konání: 14.12.2014, 15:00. Zakoupit vstupenky již můžete zde.

A spoustu dalších naleznete zde: http://www.kulturniportal.cz/

Christina Perri - A Thousand Years cover

17. března 2014 v 12:32 | Ter.

More Than Words - Extreme aneb Sledujte moji cover verzi na youtube :)

15. února 2014 v 16:08 | Ter.

Můj Monte Cristo

31. ledna 2014 v 9:46 | Ter.
Zpíváte? Máte youtube channel? Sem s ním, jsem zvědavá na vaše videa! Já jsem si včera v rychlosti nahrála písničku Můj Monte Cristo z muzikálu Monte Cristo od Karla Svobody a Zdeňka Borovce. To, co vytvořili, je něco úžasného a já jen doufám, že jim to nekazím svými pokusy zpívat. :D

Jak se máte?

Ter.

Bonnie Tyler - Total Eclipse of The Heart (cover)

24. ledna 2014 v 17:55 | Ter.
Omlouvám se za svou neaktivitu. Je toho teď na mě trochu moc a nezvládám k tomu blog. Tady přidávám video z poslední doby s mou oblíbenou Bonnie Tyler a její Total Eclipse of The Heart. Jak se máte? :) Dnes jdu na Vlka z Wallstreet, doufám, že bude stát za to!! Pevně v to věřím :3

Pěkný pátek,

Ter.

Nejlepší filmy roku 2013 - II. POHÁDKY

23. prosince 2013 v 10:29 | Ter.

II. POHÁDKY

Ledové království

Monika Absolonová propůjčila svůj hlas jedné z hlavních postaviček - Else. Její sestra, Anna, se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy, našla. Jasné je, že Chris Buck a Jennifer Lee odvedli velký kus práce. Skvělou grafiku převedli na plátno v kouzelném příběhu doplněném nádhernou hudbou Christopha Becka, která nenechá chladného žádného diváka!

Šmoulové 2

Raja Gosnell, tvůrce Šmoulí série či Scooby Doo, letos přišel na plátna kin s tímto snímkem pro děti. Zlý čaroděj Gargamel vytvoří pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům, tzv. Neplechy, a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. S Neilem Patrickem Harrisem a dalšími vytvořil skvělou komedii pro dlouhé deštivé odpoledne.

Já, padouch 2

Pierre Coffin a Chris Renaud se pochlubili pokračováním pohádky o padouších. Oblíbené miniony přivedli do kin letos v létě. Do kin film nalákal spousty diváků.

Turbo

David Soren se letos pochlubyl svým snímkem o šnekovi s velkými ambicemi. Inspirativní pohádka, která zaujala spousty dětí po celém světě. Ovšem nejen děti. Rodiče také z kin neodcházeli rozmrzelí.

Letadla

Volná návaznost na film Auta od režiséra Klaye Halla s Práškem v hlavní roli celkem pěkně splnila svůj účel. Ambiciózní letadlo, jemuž do cesty přichází spousta rivalů, se musí poprat s překážkami v závodu i v životě.

Nejlepší filmy roku 2013 - I. ČESKÉ FILMY

18. prosince 2013 v 16:25 | Ter.

Nerada bych dělala předběžné závěry, protože do konce tohoto roku se na plátnech objeví ještě například Walter Mitty a jeho tajný život, ale přesto bych vám ráda dala tipy na filmy, které mě v tomto roce obzvláště zaujaly! Hurá do čtení. Ve čtyřech částech vám tedy představím něco, co by měl vidět snad každý.
Všechny tyto české filmy jsme v našem kině opakovali v přídavných představeních pro nadměrný zájem diváků :).

I. ČESKÉ FILMY

Revival


V režii scénáristky Alice Nellis, která režírovala například TV seriál Nevinné lži či Perfect Days, vznikla komedie pro všechny věkové kategorie. Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Jenovéfa Boková, Vojtěch Dyk a další nás vtrhnou do děje, rozesmějí a navodí dobrou náladu. Film o znovu se formující kapele zpočátku působí zvláštním dojmem, ale jakmile se rozjede, není cesty zpět.

Křídla Vánoc

Další žena české kinematografie, Karin Babinská, koncem listopadu přišla na filmová plátna se svým snímkem Křídla Vánoc. Ve spolupráci s hudbou Richarda Krajča vznikl nezapomenutelný vánoční film, který do kin nalákal spousty lidí. Vica Kerekes, Richard Krajčo, Jakub Prachař a David Novotný nám ukáží, co by se stalo, kdyby se děly zázraky.

Příběh kmotra

Tentokrát film s hlubší myšlenkou, založený na faktech i výmyslech. Známá kauza Kmotra Mrázka převedená na filmové plátno od režiséra filmu Lidice, Petra Nikolaeva, nám názorně ukáže, jaké kšefty se mohou dít kdesi v pozadí - tam, kam běžný člověk nevidí. Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Pavel Nečas a další ve filmu září skvělými hereckými výkony.

Viděli jste filmy?

Ter.

Safe and Sound cover (Taylor Swift ft. The Civil Wars)

16. prosince 2013 v 19:06 | Ter.
Přidávám další video, které jsem na youtube nahrála v srpnu letošního léta. Budu ráda za veškerou kritiku. Někde mi to ujelo, moc dobře to vím. Jak se máte? Těšíte se na Vánoce?
Btw. Zbláznil se mi blog? Nefungují některé obrázky a koukám, že mam nějak vysokou návštěvnost. Čím to? Děkuji vám, drahoušci. Brzy se těšte na nějaký lepšejší článek, zatím bude muset postačit mé krákorání.

Pá,

Ter.

On My Own - Les Misérables cover

9. prosince 2013 v 17:35 | Ter.
Je tomu už téměř 13 let, co sem začala zpívat v Základní umělecké škole. Ze sboru jsem odešla a loni jsem absolvovala v prvním cyklu - tudíž letos zpívám již osmý rok. Neuvěřitelné, jak ten čas letí! Po shlédnutí muzikálu Bídníci, jsem si řekla, že zkrátka tu scénu, kde má oblíbenkyně Éponine zpívá píseň o lásce k Mariovi, musím zpívat také! Nedalo mi to a vzala jsem si ji na hodinu. Na koncertě jsem měla rýmu a kašel, ale nevyšlo to až tak špatně!

Máte rádi Bídníky? :)

Ter.

Shinedown - CALL ME (cover)

3. prosince 2013 v 22:21 | Ter.
Na dobrou noc vám přidávám video. :) Sladké sny ♥
 
 

Reklama