Pisec

Povídka: Ukolébavka pro Naomi

10. prosince 2013 v 15:25 | Ter.
loading

A bylo to oficiální. Bylo mi na zvracení a zmítala mnou závrať. Doposud jsem si nebyla jistá, ale teď? Jak bych to teď mohla nevědět? Po tváři mi stekla slza, rozmrzele jsem ji utřela a rozeběhla se pryč od nemocnice. Jako bych snad mohla někam utéct.Vždyť je mi teprve sedmnáct, skučela jsem v duchu. Měla jsem chuť křičet, a tak jsem utíkala směrem k parku. Kdo by se v něm teď večer loudal? Plácla jsem sebou na lavičku a rozbrečela se do dlaní.

Prázdniny v malebném zapadákově nedaleko Grand Canyonu aneb pohádková dovolená

6. prosince 2013 v 17:27 | Ter.
Moustiers Sainte Marie, malé městečko ležící v horách poblíž francouzského Grand Canyonu du Verdon, ze silnice sotva zahlédnete, ale jakmile vkročíte dovnitř, nebude se vám chtít zpět!

Běžný třídní výlet

Byl konec června a horké dny se u nás v Čechách začínaly měnit na deštivé a chladné. Má třída však tento problém příliš neřešila - čekalo nás něco mnohem lepšího. Výlet do francouzské Provence a Monaka.

"Houston, do you copy?" ~ Recenze na film Gravitace

5. prosince 2013 v 15:15 | Ter.
Po dlouhé době jsem dostala chuť se opravdu rozepsat, a tak jsem si řekla, že zkusím udělat recenzi na film. Jedná se o jeden z letošních trháků, který do kin natáhl spousty a spousty lidí. Viděli jste už snímek, který bych nazvala one-man show nebo klidně one-woman show - Gravitaci?


Bella & Edward: Předčasná proměna

1. prosince 2013 v 17:21 | Ter.
loading
Psáno do soutěže na zadání.
Věnováno všem fanouškům Stmívání.

"Bello." Usmál se na mě Edward. V jeho očích poletovaly jiskřičky. Jak by taky ne, když jsem na sobě měla noční krajkovanou košilku, kterou mi vybírala Alice pro náš výlet do Stockholmu.
"Máš přání?" Ušklíbla jsem se. Zajel mi rukou pod noční košilku a převalil mě na posteli pod sebe. Odhodil knížku na druhou stranu pokoje a lačně se přisál k mým rtům. Ušklíbla jsem se na něj. Slyšela jsem, jak Renesmé ve vedlejším pokoji spokojeně oddychuje.
Opět mě políbil a posouval se níž a níž.

Jaroslav Rudiš: Národní třída - Divadlo Feste

27. listopadu 2013 v 20:17 | Ter.
Národní třída divadlo feste
Jaroslav Rudiš, bývalý student našeho turnovského gymnázia, se věnuje psaní. Po gymáziu vystudoval Pedagogickou fakultu Technické univerzity v Liberci (obor němčina - dějepis). Dále studoval v Praze a Curychu. V letech 2001 až 2002 pobýval v Berlíně, kde obdržel novinářské stipendium na Svobodné univerzitě.

Yemi A.D.: Kanye West - Runaway aneb choreografie českého tanečníka!

15. listopadu 2013 v 19:19 | Ter.
Znáte videoklip amerického zpěváka Kanye Westa Runaway? Pokud ne, je to veliká chyba, kterou musíte okamžitě napravit! Baletní části totiž choreografii vytvářel především náš český tanečník!

Mladá osobnost: Ivana Daňhelová, Modelka na Taiwanu

31. října 2013 v 20:03 | Ter.
Je jí sedmnáct let. Pochází z Pelhřimova. Studuje třetí ročník gymnázia. Na první pohled je tato zrzavá diva stejná jako my ostatní. Na pohled druhý ale mezi obyčejné teenagery nezapadá. Proč? Na gymnáziu má individuální plán a momentálně se nachází na Taiwanu, kde se věnuje profesionálnímu fotomodelingu.
Zdroj fotografie: beinmag.com

Ačkoli sama o sobě tvrdí, že jí nepřijde, že něco dokázala, já si myslím pravý opak. Můj původní projekt na španělštinu jsem zkrátka nemohla nechat válet na zaprášené stole kabinetu španělštiny, a tak bych ráda Ivanku představila také vám! Kde jsem na ni narazila já? Na jejím instagramu. Sledovat ji můžete na jejím blogspotu . A její další fotky naleznete zde.
Zdroj fotografie: beinmag.com

Přečtěte si rozhovor s Ivankou! :)

Jeden z dnešních problémů: "Omámenost" facebookem

30. října 2013 v 9:00 | Ter.
Někdy je až úsměvné, jak moc jsme na Facebooku, jakožto zdroji veškerých personálních informací, závislí. Povyprávět by vám o tom mohla jedna z mých nejlepších kamarádek - říkejme jí Helen. Zpracovala jsem s ní pro vás krátký rozhovor, ve kterém se rozbásnila o svém nemilosrdném projektu. Jednoduše si změnila datum svého narození na facebooku a vyčkávala, kolik lidí jí naletí. Světe div se, chytla jsem se i já. Je to naprosto ponižující, ale neznám se s ní zas tak dlouho a zkrátka jsem si říkala, že si asi pamatuji špatné datum.

JAK TĚ NAPADLO NĚCO TAKOVÉHO ZREALIZOVAT?
Helen: Pár dní předtím než jsem si změnila datum, jsem četla článek, který sdílela moje kamarádka. Byl o několika případech, které skončily dost tragicky, tedy smrtí a to vinou FB. Tenhle článek mě donutil k tomu abych se zamyslela o tom, kolik lidí vlastně FB do slova žije. Když jsem si uvědomila, že i já využívám tuhle sociální síť ve více než jednom směru, říkala jsem si v duchu: "Jak na tom asi tak jsou ostatní?"... A tak mě napadlo, změnit si datum narození.

CO TĚ K TOMU PŘIMĚLO?
Helen: Všichni se mě ptají na to, co jsem od toho čekala, problém je, že já sama nevím. Tušila jsem, že se někdo chytne, protože spoustu lidí neznám tak, abych si pamatovala kdy se narodili a chápu, že to samé platí pro ně. Jednoduše mě prostě zajímalo, jak se to chytí a co to udělá.

BYLA JSI VÝSLEDKEM ZKLAMANÁ ČI PŘEKVAPENÁ?
Helen: Výsledek byl nad moje očekávání, tolik lidí mi vlastně ještě snad ani nepopřálo, což byl asi ten největší šok. Spousta lidí se nechala unést davem a faktem je, že jsem nečekala, že budu zklamaná, ale u některých lidí jsem se vážně musela popadat za hlavu - obzvlášť u těch, kteří byli alespoň jednou na mé oslavě narozenin.

Možná, že se to zdá až neuvěřitelné, ale někteří lidé Helen dokonce pořídili dárek.

Tolik u FB nevysedávám, abych na něm byla závislá. Používám ho spíš jako sms zdarma, než jako cokoliv jiného. Ale někteří lidé FB žijou - a to i ti v mém okolí. Ale to už je na další povídání...

S pozdravem hezkého dne,

Ter.

 
 

Reklama