Prosinec 2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

24. prosince 2013 v 8:47 | Ter.
Přeji všem svým čtenářkám i náhodným návštěvníkům co nejvíce veselé Vánoce a hodně podařený, krásný, veselý a šťastný nový rok! Hodně úspěchů v roce 2014 a letošním maturantům držím palečky!

Pěkné svátky přeje

Ter.


Nejlepší filmy roku 2013 - II. POHÁDKY

23. prosince 2013 v 10:29 | Ter. |  Zajímavosti

II. POHÁDKY

Ledové království

Monika Absolonová propůjčila svůj hlas jedné z hlavních postaviček - Else. Její sestra, Anna, se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy, našla. Jasné je, že Chris Buck a Jennifer Lee odvedli velký kus práce. Skvělou grafiku převedli na plátno v kouzelném příběhu doplněném nádhernou hudbou Christopha Becka, která nenechá chladného žádného diváka!

Šmoulové 2

Raja Gosnell, tvůrce Šmoulí série či Scooby Doo, letos přišel na plátna kin s tímto snímkem pro děti. Zlý čaroděj Gargamel vytvoří pár nezbedných stvoření podobných Šmoulům, tzv. Neplechy, a doufá, že s jejich pomocí získá všemocnou kouzelnou šmoulí esenci. S Neilem Patrickem Harrisem a dalšími vytvořil skvělou komedii pro dlouhé deštivé odpoledne.

Já, padouch 2

Pierre Coffin a Chris Renaud se pochlubili pokračováním pohádky o padouších. Oblíbené miniony přivedli do kin letos v létě. Do kin film nalákal spousty diváků.

Turbo

David Soren se letos pochlubyl svým snímkem o šnekovi s velkými ambicemi. Inspirativní pohádka, která zaujala spousty dětí po celém světě. Ovšem nejen děti. Rodiče také z kin neodcházeli rozmrzelí.

Letadla

Volná návaznost na film Auta od režiséra Klaye Halla s Práškem v hlavní roli celkem pěkně splnila svůj účel. Ambiciózní letadlo, jemuž do cesty přichází spousta rivalů, se musí poprat s překážkami v závodu i v životě.

Nejlepší filmy roku 2013 - I. ČESKÉ FILMY

18. prosince 2013 v 16:25 | Ter. |  Zajímavosti

Nerada bych dělala předběžné závěry, protože do konce tohoto roku se na plátnech objeví ještě například Walter Mitty a jeho tajný život, ale přesto bych vám ráda dala tipy na filmy, které mě v tomto roce obzvláště zaujaly! Hurá do čtení. Ve čtyřech částech vám tedy představím něco, co by měl vidět snad každý.
Všechny tyto české filmy jsme v našem kině opakovali v přídavných představeních pro nadměrný zájem diváků :).

I. ČESKÉ FILMY

Revival


V režii scénáristky Alice Nellis, která režírovala například TV seriál Nevinné lži či Perfect Days, vznikla komedie pro všechny věkové kategorie. Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Jenovéfa Boková, Vojtěch Dyk a další nás vtrhnou do děje, rozesmějí a navodí dobrou náladu. Film o znovu se formující kapele zpočátku působí zvláštním dojmem, ale jakmile se rozjede, není cesty zpět.

Křídla Vánoc

Další žena české kinematografie, Karin Babinská, koncem listopadu přišla na filmová plátna se svým snímkem Křídla Vánoc. Ve spolupráci s hudbou Richarda Krajča vznikl nezapomenutelný vánoční film, který do kin nalákal spousty lidí. Vica Kerekes, Richard Krajčo, Jakub Prachař a David Novotný nám ukáží, co by se stalo, kdyby se děly zázraky.

Příběh kmotra

Tentokrát film s hlubší myšlenkou, založený na faktech i výmyslech. Známá kauza Kmotra Mrázka převedená na filmové plátno od režiséra filmu Lidice, Petra Nikolaeva, nám názorně ukáže, jaké kšefty se mohou dít kdesi v pozadí - tam, kam běžný člověk nevidí. Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Pavel Nečas a další ve filmu září skvělými hereckými výkony.

Viděli jste filmy?

Ter.


Safe and Sound cover (Taylor Swift ft. The Civil Wars)

16. prosince 2013 v 19:06 | Ter. |  Zajímavosti
Přidávám další video, které jsem na youtube nahrála v srpnu letošního léta. Budu ráda za veškerou kritiku. Někde mi to ujelo, moc dobře to vím. Jak se máte? Těšíte se na Vánoce?
Btw. Zbláznil se mi blog? Nefungují některé obrázky a koukám, že mam nějak vysokou návštěvnost. Čím to? Děkuji vám, drahoušci. Brzy se těšte na nějaký lepšejší článek, zatím bude muset postačit mé krákorání.

Pá,

Ter.


Další podzimní západ slunce.

11. prosince 2013 v 21:22 | Ter. |  Fotogalerka
Asi jsem na ty západy zkrátka ujetá, ale nedalo mi to ;). Nádherné panorama nad mým rodištěm. Do víkendu zbývá jen pár dní! :) Škoda, že nahráním na rajče kvalita fotek klesne.

Povídka: Ukolébavka pro Naomi

10. prosince 2013 v 15:25 | Ter. |  Pisec
loading

A bylo to oficiální. Bylo mi na zvracení a zmítala mnou závrať. Doposud jsem si nebyla jistá, ale teď? Jak bych to teď mohla nevědět? Po tváři mi stekla slza, rozmrzele jsem ji utřela a rozeběhla se pryč od nemocnice. Jako bych snad mohla někam utéct.Vždyť je mi teprve sedmnáct, skučela jsem v duchu. Měla jsem chuť křičet, a tak jsem utíkala směrem k parku. Kdo by se v něm teď večer loudal? Plácla jsem sebou na lavičku a rozbrečela se do dlaní.

On My Own - Les Misérables cover

9. prosince 2013 v 17:35 | Ter. |  Zajímavosti
Je tomu už téměř 13 let, co sem začala zpívat v Základní umělecké škole. Ze sboru jsem odešla a loni jsem absolvovala v prvním cyklu - tudíž letos zpívám již osmý rok. Neuvěřitelné, jak ten čas letí! Po shlédnutí muzikálu Bídníci, jsem si řekla, že zkrátka tu scénu, kde má oblíbenkyně Éponine zpívá píseň o lásce k Mariovi, musím zpívat také! Nedalo mi to a vzala jsem si ji na hodinu. Na koncertě jsem měla rýmu a kašel, ale nevyšlo to až tak špatně!

Máte rádi Bídníky? :)

Ter.


Prázdniny v malebném zapadákově nedaleko Grand Canyonu aneb pohádková dovolená

6. prosince 2013 v 17:27 | Ter. |  Pisec
Moustiers Sainte Marie, malé městečko ležící v horách poblíž francouzského Grand Canyonu du Verdon, ze silnice sotva zahlédnete, ale jakmile vkročíte dovnitř, nebude se vám chtít zpět!

Běžný třídní výlet

Byl konec června a horké dny se u nás v Čechách začínaly měnit na deštivé a chladné. Má třída však tento problém příliš neřešila - čekalo nás něco mnohem lepšího. Výlet do francouzské Provence a Monaka.

"Houston, do you copy?" ~ Recenze na film Gravitace

5. prosince 2013 v 15:15 | Ter. |  Pisec
Po dlouhé době jsem dostala chuť se opravdu rozepsat, a tak jsem si řekla, že zkusím udělat recenzi na film. Jedná se o jeden z letošních trháků, který do kin natáhl spousty a spousty lidí. Viděli jste už snímek, který bych nazvala one-man show nebo klidně one-woman show - Gravitaci?Shinedown - CALL ME (cover)

3. prosince 2013 v 22:21 | Ter. |  Zajímavosti
Na dobrou noc vám přidávám video. :) Sladké sny ♥