Říjen 2013

Mladá osobnost: Ivana Daňhelová, Modelka na Taiwanu

31. října 2013 v 20:03 | Ter. |  Pisec
Je jí sedmnáct let. Pochází z Pelhřimova. Studuje třetí ročník gymnázia. Na první pohled je tato zrzavá diva stejná jako my ostatní. Na pohled druhý ale mezi obyčejné teenagery nezapadá. Proč? Na gymnáziu má individuální plán a momentálně se nachází na Taiwanu, kde se věnuje profesionálnímu fotomodelingu.
Zdroj fotografie: beinmag.com

Ačkoli sama o sobě tvrdí, že jí nepřijde, že něco dokázala, já si myslím pravý opak. Můj původní projekt na španělštinu jsem zkrátka nemohla nechat válet na zaprášené stole kabinetu španělštiny, a tak bych ráda Ivanku představila také vám! Kde jsem na ni narazila já? Na jejím instagramu. Sledovat ji můžete na jejím blogspotu . A její další fotky naleznete zde.
Zdroj fotografie: beinmag.com

Přečtěte si rozhovor s Ivankou! :)

Takové to domácí mlsání II. - Domácí tiramisu ze zakysané smetany a mascarpone

31. října 2013 v 19:04 | Ter. |  Zajímavosti
Tak jsem si říkala, že když už jsem se se svou sestrou oěpt rozhodla udělat domácí tiramisu, tak se s vámi podělím. Plán zněl: udělat tiramisu na dva způsoby (jednou se zakysanou smetanou, podruhé s mascarpone) a porovnat. První část úkolu jsem splnila, ale tu druhou? Snad ani nejde říct, co je lepší a lahodnější! Snad jediný rozdíl byl v tom, že tiramisu s mascarpone tuhne déle, nežli to se zakysanou smetanou.
loading
Pokud si chcete také doma udělat tuto delikatesu, klikněte na odkazy výše! Recepty nejsou nijak drahé, jen v případě mascarpone musíme počítat s 40 - 50 Kč za krabičku.

Dobrou chuť!

Ter.


Červánky - panorama nad Turnovem

30. října 2013 v 18:11 | Ter. |  Fotogalerka
Někdy příroda utvoří zajímavé panoramatické útvary. Jeden z nich jsem viděla nedávno, koukněte, jak krásná obloha byla. Fotografie byly pořízeny na přelomu září a října, ale myslím, že nyní každý den je obloha krásná natolik, že by se dalo každý večer přidávat další miliony fotek. Co myslíte? Miluji podzim, ale letos skoro žádný není, tak alespoň tohle :).
loading

Jeden z dnešních problémů: "Omámenost" facebookem

30. října 2013 v 9:00 | Ter. |  Pisec
Někdy je až úsměvné, jak moc jsme na Facebooku, jakožto zdroji veškerých personálních informací, závislí. Povyprávět by vám o tom mohla jedna z mých nejlepších kamarádek - říkejme jí Helen. Zpracovala jsem s ní pro vás krátký rozhovor, ve kterém se rozbásnila o svém nemilosrdném projektu. Jednoduše si změnila datum svého narození na facebooku a vyčkávala, kolik lidí jí naletí. Světe div se, chytla jsem se i já. Je to naprosto ponižující, ale neznám se s ní zas tak dlouho a zkrátka jsem si říkala, že si asi pamatuji špatné datum.

JAK TĚ NAPADLO NĚCO TAKOVÉHO ZREALIZOVAT?
Helen: Pár dní předtím než jsem si změnila datum, jsem četla článek, který sdílela moje kamarádka. Byl o několika případech, které skončily dost tragicky, tedy smrtí a to vinou FB. Tenhle článek mě donutil k tomu abych se zamyslela o tom, kolik lidí vlastně FB do slova žije. Když jsem si uvědomila, že i já využívám tuhle sociální síť ve více než jednom směru, říkala jsem si v duchu: "Jak na tom asi tak jsou ostatní?"... A tak mě napadlo, změnit si datum narození.

CO TĚ K TOMU PŘIMĚLO?
Helen: Všichni se mě ptají na to, co jsem od toho čekala, problém je, že já sama nevím. Tušila jsem, že se někdo chytne, protože spoustu lidí neznám tak, abych si pamatovala kdy se narodili a chápu, že to samé platí pro ně. Jednoduše mě prostě zajímalo, jak se to chytí a co to udělá.

BYLA JSI VÝSLEDKEM ZKLAMANÁ ČI PŘEKVAPENÁ?
Helen: Výsledek byl nad moje očekávání, tolik lidí mi vlastně ještě snad ani nepopřálo, což byl asi ten největší šok. Spousta lidí se nechala unést davem a faktem je, že jsem nečekala, že budu zklamaná, ale u některých lidí jsem se vážně musela popadat za hlavu - obzvlášť u těch, kteří byli alespoň jednou na mé oslavě narozenin.

Možná, že se to zdá až neuvěřitelné, ale někteří lidé Helen dokonce pořídili dárek.

Tolik u FB nevysedávám, abych na něm byla závislá. Používám ho spíš jako sms zdarma, než jako cokoliv jiného. Ale někteří lidé FB žijou - a to i ti v mém okolí. Ale to už je na další povídání...

S pozdravem hezkého dne,

Ter.


Coffe Art - umění, které prozáří den!

29. října 2013 v 22:54 | Ter. |  Fotogalerka
Coffee Art mě vždy fascinovalo a zřejmě i fascinovat bude. Sama dokáži udělat latté, ale abych na povrchu pěny vytvořila obrazec? Nikdy se mi to nepodařilo, ačkoli to údajně není tolik těžké. Každopádně musím uznat, že tvorba takové kávy vypadá naprosto famozně. O zákuscích nemluvě. Doufám, že jsem vám alespoň udělala chutě! :)

Takové to domácí mlsání,... ♥

29. října 2013 v 22:36 | Ter. |  Fotogalerka
Přítel mi ze Švýcarska přivezl čokoládu Maestrani - jednu z nejlepších, co jsem kdy jedla! Jednou bílá čokoláda ruku v ruce s malinami a podruhé s banánem a straciatellou. Mňam. Mimochodem, víte, že včera byl čokoládový den? Kdo neoslavil včera, má co napravovat! :)
loading